Kayın Kontrplak

Kaliteli Kontrplak

Kaliteli kontrplak ürünleri arayanlar için A kalitede, garantili ürünler temin ediyoruz. Ürünlerimiz arasında;

Firmamız ürünlerin üretim aşamasında;

 • Tomruk seçimi
 • Soyma işlemi
 • Kurutma işlemi
 • Tutkallama ve presleme işlemlerini yapmaktadır.

Bu işlemler sayesinde farklı malzemeler kullanılarak (çam, kayın, kavak vb.) A kalitede kontrplaklar üretiyoruz. Ürünlerimizi inşaat, iskele, iç bölme, çatı kaplama, zemin kaplama veya parke şeklinde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca; raf, ahşap sandalye, kapı, masa yapımı, koltuk yapımı, ofis mobilyalarında da kaliteli kontrplak kullanma istediğiniz için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Kaliteli kontrplak
Kaliteli kontrplak
Kayın Kontrplaklar
Kayın Kontrplaklar

Kaliteli Kontrplak Nedir?

Kalite kontrplak malzemesinin kullanımı son derece yaygındır. Farklı sektörler bu ürünün sağladığı avantajlar nedeniyle birçok alanda malzeme olarak tercih etmektedir. Kontrplak kullanımın sağladığı avantajlardan bazılarını şu şekilde belirtebiliriz;

 • Şişme ve çekme olasılığı yoktur.Ama doğru ürün tercihi yapmalısınız.
 • Kolay işlenebilen bir malzemedir.
 • Kullanıldığı yerde estetik bir görünüm sunar.
 • Ağır değildir ve bu sayede uygulandığı yerde sökmesi, uygulaması, taşıması çok kolay bir şekilde halledilebilmektedir.
 • Hafif yapısına karşılık sağlam bir malzemedir.
 • Günümüzde yapının ve mobilyanın en popüler görünüm tipi olan ahşap ve rustik görünüm sağlanmak istenilen yerlerde birebir uyumludur. Kullanıldığı yerde doğal ahşap görünümü vermektedir.
 • Su bazlı boya ya da vernikten kaynaklanan masif gibi zımparalanıp renk değiştirme işlemi kolayca yapılabilir.
 • Uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanılabilir. Kaliteli kontrplak malzemesinden üretilen tüm ürünler 20 – 30 yıl boyunca kullanılabilmektedir.
 • Suya dayanıklı tutkal ile korunduğu zaman içerisine hiçbir sıvıyı almaz. Bu nedenle suya ve rutubete karşı dayanıklı bir ürün olduğu belirtilebilir. Deniz kenarında, nemli bir kentte yaşıyorsanız kontrplak sizin için harika bir yapı malzemesidir.
 • Aynı kalınlıktaki masif, ahşap veya suntadan çok daha dayanıklıdır.
 • Özellikle Esnek yapısı sayesinde çatlama ve kırılma olmadan çivi ya da ahşap vidayı çok rahat tutar.

Kontrplak Ürünlerimiz

Kaliteli kontrplak üretimi yaptığımız firmamız plywood olarak da bilinen en dayanıklı malzemelerden biri olan kontrplaklar konusunda çok sayıda ürün çeşitliliği sunar. Ürünün imal edildiği ağaç uygulama sırasında farklı özellikler sunduğu gibi görünüm açısından da farklıdır. Bu nedenle hem estetik kaygılarınız hem de uygulayacağınız yere göre bir ürün seçimi yapmanızı öneriyoruz. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa kontrplakları uygulayacağınız yeri belirterek hangi ürünün sizin için en doğru seçim olduğunu bize sorabilirsiniz.

Örnek olarak ürünlerimizden biri olan Kayın – kavak kontrplak 6 – 40 mm kalınlığında üretilebilmektedir. Bu ürün kullanım alanlarından bazıları mobilya doğrama, iç dekorasyon işleri, duvar kaplama, lambri, çatı ve bina cephelerini kaplama, ambalaj olup CNC işlemine uygun bir yapıya sahiptir.

Bir başka ürün tipimiz olan çam kontrplak kaliteli çam ağaçlarının gövde bölümünün soyulması ve tutkallanarak birleştirip son olarak preslenmesi ile üretilmektedir. Yine bu üründe de kayın – kavak kontrplak kullanım alanları geçerlidir. Ancak her iki ürünün görünüm açısından birbirinden farklı olduğunu belirtebiliriz. Daha açık renkli bir ahşap görünümü için çam tam olarak isteğinizi karşılayacaktır. Web sitemizde yer alan ürün görselleri sayesinde hangi ahşap görünümü elde etmek istediğinizi, ürün ebatlarını, gerekli tabaka sayısını vb. öğrenebilirsiniz.

Bizi Arayın! – Ege Kontrplak

İzmir’de bulunan firmamız Ege Kontrplak inşaat, iç mimari, dış mimari, bahçe peyzaj gibi ihtiyacınız olan her alanda belirttiğiniz sayıda ürün tipini adresinize ulaştırmaktadır. Web sitemizin sağ üst köşesinde yer alan İletişim bölümü üzerinden veya +90 553 876 94 03 telefon numarası ile bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Benzer Gönderiler